Suure suve ajal jäi meil ootele üks hõrgumast hõrgum uudis – meie kooli lapsevanem ja muusikakooli koordinaator ning õpetaja Tatjana Kozlova-Johannes pälvis hiljaaegu hindamatu Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia!

3929 untitled shoot

Olgu tänutundes mainitud, et preemia tuli ääripidi ka meie kooliga seotud ettevõtmiste eest - žürii esindaja helilooja Märt-Matis Lill märkis ära ka helilooja tööd laste ja noortega, nende kaasamist loomeprojektidesse. Usume, et kõik, kes on osa saanud Tatjana, tantsuõpetaja Kärt Tõnissoni ja laste ühisloomes sündinud etendusest „Juures“, on kogenud koreograafia ja Tatjana helimaailma koostoime kirjeldamatut poeesiat ja ilu, koos meeldiva märkamisega, kui loov, klišeedest vaba ja kaasav võib olla üks laste tantsuetendus. Tatjanal on olnud oluline kõlaandev roll ka meie kooli vaat et legendistaatuses aktustel. Veel žürii tähelepanekuid: Tatjana Kozlova-Johannes on kaasaegse eesti muusika üks keskseid kõlamoderniste, kelle teosed on rikastanud siinset muusikapilti olulisel määral. Tema muusikas moodustavad loomuliku sümbioosi haprus ja jõulisus, mille segunemine vormib tema teostest oma aja kõnekad tunnistajad. Heliloojal on oskus vaadelda inimolemist ühtaegu distantseeritult ja empaatiliselt, põrkumata tagasi selle valusatest ja traagilistest õppetundidest. Palju-palju õnne väärika tunnustuse puhul ja jätkuvat pärituult, meie armas Tanja! Fototänud: Mait Jüriado ja Jana Küppar

 • FB KASVAV KOOL OTSIB OM
  KASVAV KOOL OTSIB OMA PÜRAMIIDI UUSI TEGIJAID! Loe edasi
 • FB Pihlad juba kergelt
  Pihlad juba kergelt punavad ja koolimajagi võtab jõudsalt kuju. Loe edasi
 • FB Uues koolimajas Kivi
  Uues koolimajas Kivimäel ehitus-viimistlustööd veel käivad, kuid juuli lõpus toimus ühes klassiruumis juba õppetöö. Loe edasi
 • FB Füüsikaõpetajatele s
  Füüsikaõpetajatele suunatud programmi “Lae end” osalejate hulgas on ka meie füüsik ja gümnaasiumiosa juht Oleg Shvaikovsky! Loe edasi
 • FB Palun aidake, kui võ
  Palun aidake, kui võimalik või jagage neile, kel võimalik! Loe edasi
 • FB Koolikiriku kuplile
  Koolikiriku kuplile asetati rist. Loe edasi
 • FB Veel jõuab!
  Veel jõuab! Loe edasi
 • FB SIILI-KIVIMÄE liin s
  SIILI-KIVIMÄE liin suund vajab toestamist! Loe edasi