Raamat "Mõtisklusi haridusest õigeusu valguses."

Miks on inimhingel vaja haridust? Et ta oleks kaasosaline elu imes ja võiks käia täiustumise teed, et temas avalduks Jumala Kuju ja kasvaksid armastus ja rõõm, et ta hing suudaks leida rahu.

Sellest ja paljust muust võib lugeda Püha Johannese kooli  peagi ilmuvast raamatust „Mõtisklusi haridusest õigeusu valguses“. Raamat koosneb laste kasvatamisele ja harimisele pühendatud artiklitest ning vestlustest. Autorid on õigeusu kiriku tunnustatud teoloogid, õpetajad, psühholoogid, ajaloolased ning kirjandusteadlased, nende seas metropoliit Kallistos Ware, metropoliit Antoni Surozski, isa Aleksei Uminski, arhimandriit Andreas Konanos, iguumen Hrisanf (Lipilin) Petseri kloostrist, Sofia Kulomzina, Tartu Ülikooli prof. Ljubov Kiseljova. Artiklid on tõlgitud inglise, kreeka ja vene keelest. Raamat näeb ilmavalgust 2014. a oktoobris. Toetuse raamatu koostamiseks võitis Püha Johannese kool rahvusvahelisel konkursil „Õigeusu initsiatiivid 2013–2014“.

 • uudis loodusõpe
  Loodusõpperajal Viimsis    28. jaanuarikuu päeval käisime Viimsis Tädu loodusõpperajal.    
 • On alanud vastuvõtt septembris 2014 alustavatesse eelkooli rühmadesse.
 • id 171:
  • Unable to get image properties for images/D90 543.JPG
  Meie esimene poolaasta Tahaksime aasta lõppedes jagada oma sõprade ja toetajatega ülevaadet Püha Johannese Kooli esimese poolaasta tegemistest ja käikudest. Soovime kõigile valgusrikast uut aastat!
 • Püha Johannese Kooli toetamine on nüüd soodsam Aastalõpu heaks ja kaua-oodatud uudiseks on Vabariigi Valitsuse otsus lülitada Püha Johannese Kooli Sihtasutus tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja.
 • Õpilaste vastuvõtt 2014/2015. õppeaastaks on alanud. Ootame esimestesse klassidesse 18 poissi ja 18 tüdrukut. Kandideerimiseks palume täita avaldus ja ankeet siin ning saata see info@pjk.ee.
 • FB Ja nii see kooliaast
  Ja nii see kooliaasta algas.