Daniel Reinaru, muusikaõpetaja

Alustasin oma muusikuteed 10-aastaselt löökpillide erialal. Tänaseks on seljataga 20 toredat aastat musitseerimist erinevates kollektiivides, mille jooksul olen ka ise kirjutanud ja arranžeerinud hulga lugusid. Lisaks pillimängule on mind alati huvitanud helidemaailm laiemalt: mis peitub kõrvaga kuuldava taga? Oma õpingute ajal Tallinna Ülikooli Psühholoogia Instituudis avardasin silmaringi inimese ja helidemaailma kokkupuutekohtadest. Samal ajal alustasin tõsisemat tegevust ka helisalvestuse ja -töötluse vallas. Tänaseks on helistuudiost saanud minu jaoks olulisim muusikainstrument. Salvestan ja toodan nii enda kui teiste muusikat ning õpetan arvutiga muusika tegemist. Hetkel täiendan ennast õpetajaameti jaoks Tallinna Ülikooli avatud tasemeõppes.

Muusikaõpetaja roll Püha Johannese koolis on minu jaoks uus väljakutse, ootan seda põnevusega. Olen üles kasvanud kirikuõpetaja peres, kus on muusikat alati oluliseks kommunikatsioonivahendiks peetud. Sellega on keerulistest asjadest lihtsamgi rääkida kui sõnadega. On oluline, et arenev inimene ei jääks pelgalt muusika (ja ka üldiselt kunsti) tarbijaks, vaid oskaks seda ka ise luua ja kasutada.

Püha Johannese Kooli muusika (ja kunstiainete) tunnid lähtuvad põhimõttest, et iga inimene on unikaalseks loodud isiksus, kellel on võime ennast väljendada loomingu kaudu. Kõik I kooliastme õpilased laulavad koolikooris, alates 2. klassist hakkavad mängima plokkflööti ja alates 3.klassist väikekannelt. Tähtsal kohal on tutvumine erinevate rahvaste muusikaga ja ka kirikutalitustes kasutatava muusikaga.