pyhajohannesPüha Johannese Koolis kohtuvad ajatu ja tänapäevane, kristlikud väärtused ja nüüdisaegne õpikäsitus. Koolihariduse kõrval on oluline, et inimene ei kaotaks sidet oma hingega, oma nähtamatu ja igavikulise identiteediga, sest vaid nii saab kujuneda terviklik isiksus. Pedagoogika on eelkõige elus suhe, kool pühendub teadlikult heade suhete loomisele ja hoidmisele laste, laste ja õpetajate, kolleegide, perede ja kooli, vanemate ja laste vahel. Kool väärtustab nii eesti kui mitte-eesti kodukeelega õpilaste kultuurilise identiteedi ülesehitamist ja rahu ühisruumis. Kool toetab laste keskendumisvõime ja loovuse arengut igapäevaste vaikuseminutite, välja lülitatud nutitelefonide ja pikkade õuevahetundidega. Kujundava hindamissüsteemi keskmes on õpilaste enesereflektsioon. Sellele järgneb põhjalik sõnaline tagasiside õpetajalt. Kuni kuuenda klassini skaalalisi hindeid ei panda.

Head haridustaset, toetavaid inimsuhteid ning loomingulisust soosivat õhkkonda peame kaasaja koolis iseenesestmõistetevaks - iga lapse, pere ning õpetaja loomulikuks õiguseks. Kristliku kooli puhul saame rääkida lisaväärtusest eelnevale. See on võimalus kogeda pühadust, tunda austust Kellegi kõrgema ja selle kaudu ka ligimese vastu ning sügavamalt mõtestada elu mõtet ja sihti. Kui võrrelda kooli korrusmajaga, siis lisaks esimese korruse kõrgele haridustasemele ja teise korruse heale psühhokliimale peame oluliseks ka kolmandat, hinge hoidvat ja harivat korrust.

Püha Johannese kool on eraalgatuslik põhikool Tallinnas, mis avas oma uksed 2013. aastal. Koolis õpib 335 last I-VIII klassis. Vastuvõtuga esimesse klassi lisandub igal aastal kaks klassikomplekti.

Kooli vastuvõtutingimuste kohta saab lähemalt lugeda siit. Õpilased ei pea olema õigeusklikud ega ristitud, peredelt eeldame kristliku maailmavaate aktsepteerimist.

Kooli juures tegutseb ka lasteaedeelkool ning huvikool.

Kool tegutseb rendipinnal aadressil Siili 14.

Erakooli tegevuse rahastus tuleb riiklikust pearahast, õppemaksust ja kohaliku omavalitsuse toetusest. Lapsevanemad maksavad õppemaksu 1331 eurot aastas, võimalik on taotleda osalist või täielikku õppemaksuvabastust.

2019. a märtsis omandas kool maalapi Kivimäe mändide all, kuhu plaanime rajada päris oma kodu. Vaata lisaks ja toeta meie südamesoovi siin!

majapilt20nov

PJKHoovipilt1

 • FB Linn tunnustab.
  Linn tunnustab. Loe edasi
 • FB PJK Huvikool kutsub
  PJK Huvikool kutsub kõiki koolivaheajal linnaretkedele! Loe edasi
 • Teekond oma koolimajani: veel mõni samm
  Teekond oma koolimajani: veel mõni samm Loe edasi
 • PJK ja Confido juurutavad ainulaadset õpetajate tervishoiulahendust
  PJK ja Confido juurutavad ainulaadset õpetajate tervishoiulahendust „Õpeta meid meie päevi arvestama, et me saaksime targa südame!“ (Ps 90:12) Loe edasi
 • Loovtööd võtsid sõnatuks ja tegid meele rõõmsaks
  Loovtööd võtsid sõnatuks ja tegid meele rõõmsaks Loe edasi
 • Gümnaasiumi mõtteline alusmüür on kerkimas
  Gümnaasiumi mõtteline alusmüür on kerkimas. Loe edasi
EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish