Meie kooli TI-Hüppe eestvedajad - Oleg Shvaikovsky ja Tiina Treibold- käisid Presidendi roosiaias tänuüritusel.

3929 untitled shoot

President Alar Karis sõnastas tänuüritusel mõtte, mis võtab hästi kokku kogu TI-Hüppe programmi: „Õpime tehisintellekti kasutama mitte kõige rohkem, vaid kõige targemalt.“ TI-Hüppe haridusprogrammi I õppeaasta kokkuvõtteks toimus Kumu kunstimuuseumis tänuüritus, millele järgnes koosviibimine Presidendi roosiaias. Üritusele olid kutsutud õpetajad ja haridusvaldkonna edendajad kõikjalt Eestist, kes on aidanud kaasa tehisaru kasutuselevõtule koolides. PJK-s toimusid kogu õppeaasta jooksul TI-õpiringid õpetajatele. 10. ja 11. klassi õpilastele tutvustati avakoolitustel õpirakendust. Samuti osales meie kool varasemalt õpirakenduse piloteerimises ning Jaan Aru ja Tartu Ülikooli uuringuprojektis. TI-Hüppe esimese õppeaasta jooksul jõudis tehisaru aga peaaegu igasse Eesti gümnaasiumisse. Programmis osales 154 gümnaasiumi, ligi 5000 õpetajat ning 20 000 gümnaasiumiõpilast 10. ja 11. klassist. Õpetajad said ligipääsu ChatGPT või Gemini tasulistele versioonidele ning õpilasteni jõudis õppimist toetav õpirakendus ITI, mis on loodud koostöös Eesti teadlaste ja OpenAI-ga. Programmi esimene aasta näitas, et tehisarul on hariduses üha olulisem roll: 94% osalenud õpetajatest kasutas tehisaru oma töös ning 63% on selle mõjul oma õpetamist ümber kujundanud.

Vaata kõiki pilte siit.