Hindamine

Laps on väärtus iseendana, Jumala annina, sellisena nagu ta on. 

Tagasiside andmise aluseks on laste ja nende jumalanäolisuse ning annete terviklik nägemine ja mõista püüdmine, mis saab võimalikuks tänu armastusele. Ainus õige tunnetus saab tekkida armastuse kaudu. Armastusanni taotlemine, armastusvõime kasvatamine ja hoidmine on õpetajate esmane ülesanne.

Õpilasele antakse tagasisidet vahetu õppetegevuse ja muu koolielu käigus, on tavaline loomulik suhtlus, mille aluseks on eeldus ja reegel, et õpetajad tunnustavad lapsi ja tunnevad nendest rõõmu.

Kuni 6. klassini kasutatakse sõnalist skaalavaba ja positiivsele toetuvat tagasisidet. Algkoolis ei ole konkursse ega pingeridasid.

Olulisim tagasiside vorm on õpilaste eneseanalüüs. Õpetajad kaardistavad laste arengut ja annavad vanematele tagasisidet vestluste käigus, mis toimuvad vastavalt vajadusele, ent vähemalt kord poolaastas.

Kord õppeaastas toimub õpilase arenguvestlus, mis on iseloomult eeskätt eneseanalüüs ja kus õpilane, õpetaja ja vanemad vestlevad selle üle, kuidas õpilasel läheb.

Õppeinfosüsteemina kasutab Püha Johannese Kool Stuudiumi - seal saate ülevaate koolitundides toimuva kohta, näha koduseid ülesandeid, märkida last puuduma ning Stuudiumi kaudu toimub ka tagasisidestamine ning hindamine.
 
Et avada Stuudiumi kasutajakonto, palun minge meie kooli Stuudiumi lehele  https://puhajohannesekool.ope.ee/auth/
või leidke PJK Stuudiumi üld-avalehel https://stuudium.com.
 
Kui olete end registreerinud kasutajaks, saate saata taotluse lapse andmetele ligipääsuks, mille administraator kinnitab ning edasi saate juba Stuudiumiga tutvuda. Soovitan alustada Abi menüüpunkti alt kõikide abi-artiklitega tutvumisest, sealtkaudu on hea ka teada anda, kui juhtub tekkima mõni probleem või küsimus.
 
Stuudium on ka kooli suhtlusruum, selle kaudu saadavad õpetajad infot õppekorralduse kohta ning sündmused on märgitud ka Stuudiumi kalendrisse. Suhtluse kaudu saate vajadusel saata sõnumi otse õpetajale või kõigile oma klassi õpetajatele korraga.
Paljud õpetajad (pigem küll vanemates klassides) kasutavad materjalide jagamise ja haldamise liidest TERA, selle kaudu on hõlpus saata töölehti lastele, kes tunnist puudusid.
 
Küsimuste ja probleemide korral palume pöörduda See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Püha Johannese Kooli hindamisjuhend

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish