Kool soovitab vanematevaheliste raskuste korral pöörduda abi saamise perelepitaja Peeter Oissari poole, kes on ühtlasi meie õpilase isa. Peeter kirjutab:

“Olen tegelenud endiste peredega, kes olid huvitatud lastega suhtluskorra ja nende õppimist, kasvatamist puudutava kokkuleppimises. Perelepituse puhul on tegemist valdavalt sellega, et aidata emal-isal ise leppida omavahel kokku kõiges lastega seonduvas. St. et nad ei kasutaks selleks kolmandaid isikuid, nt. advokaate ja kohtunikke, sest kolmandate isikute poolt tehtud otsused on tavaliselt jätnud arvestamata ühe või ka mõlema osapoole tegelikud huvid. Mujal maailmas on perelepitus ehk mediation nö kohustuslik filter enne, kui vanemad kohtu poole saavad pöörduda. Ka meil on see selles suunas minemas.”

Peeter on kogenud läbirääkija ja ühiste huvide avaja. Ta töötab nii eesti kui vene keeles. Huvi korral palume kirjutada Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.. 

 Info, mis abivajajatel otsustamise kergemaks teeb:
 
Mis on perelepitus?
Perelepitus on teenus, mille abil aidatakse lahus elavatel, lahutavatel või erimeelsusi omavatel vanematel läbi rääkida ja sõlmida kokkuleppeid, mis puudutavad nende ühiseid lapsi.
 
Mis on perelepituse eesmärk?
Perelepituse eesmärk on laste huvisid arvestav ja omavahelisel koostööl põhinevad vanemlikud suhted. Lepitaja suunab osapooli leidma lahendusi oma eriarvamustele. Perelepituse seansside arv sõltub osapoolte koostöövalmidusest, ühe kohtumise kestvus on tavaliselt 90 minutit.
 
Kes on perelepitaja?
Perelepitaja on erialase ettevalmistusega erapooletu spetsialist, kes vahendab eriarvamusel olevate lapsevanemate omavahelist suhtlusprotsessi.

Perelepituse põhimõtted:
1.    Vanemate vabatahtlik osalemine;
2.    Lähtumine laste vajadusetest, soovidest ja tunnetest;
3.    Vanemate tahe teha koostööd.
 
Millal tulla perelepitusse?
1.    Laste elukorraldusega on probleeme, sellele ei leita lahendust;
2.    Vanematel on soov leppida kokku, lähtudes laste huvidest ja vajadustest;
3.    Vanemad on huvitatud kohtuvaidluste vältimisest.
 
Mis kasu on perelepitusest?
1.    Lapsel säilivad suhted mõlema vanemaga;
2.    Kokkulepetel põhinev toimiv lahendus;
3.    Kui vanemad teevad koostööd, lapsed õnnelikumad.
 
NB! Perelepitus ei ole:
Perelepitus ei ole suunatud paarisuhte probleemidele, paarisuhte taastamisele. Perelepitus ei ole nõustamine, teraapia või juriidilist nõu andev teenus.

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish