Loodus ja inimene

Loodetavasti jõuame varsti hetkeni, mil meid lakkab kõnetamast arusaam, et loodus on üksnes ressurss, mida tarbida, kontrollida ja kasutada. Hetkeni, kui õpime nägema seoseid, mis liidavad esmapilgul juhuslikud tükid terviklikuks, tasakaalus ja pidevas muutumises olevaks süsteemiks. Usume, et oled valmis suurelt unistama, mõtlema ja tööd tegema selle nimel, et see tasakaal Sinu sees ja ümber tekiks. 

juuni1

Looduse suunas tahame anda Sulle rohkem aega, et omandaksid laiema silmaringi ja laiemad teadmised reaalainetest. Aega, et võiksid harjutada seda, kuidas (enda jaoks) olulisi probleeme ära tunda ning lahendada. Aega, et õpiksid süsteemsemalt mõtlema, nägema korraga nii puid kui metsa. Aega, et saaksid küsida ja otsida, oma arvamust avaldada, vastutada ning valikuid langetada. Aega, et õpiksid nii kavandama kui ka katsetama.

Selleks, et võiksid süvendada oma teadmisi sellest, kuidas selle võrgu kiud omavahel seotud on ja näeksid ühtlasi ka laiemat pilti, on sul looduse ja inimese õppesuunas võimalik läbida järgmised ained:

Matemaatika (2 lisakursust, kokku 18 kursust)
     Geomeetria ja joonestamine
     Rakendusmatemaatika 
Keemia (3)
     Orgaaniline keemia meie ümber
     Keemiliste protsesside seaduspärasused
     Rakenduskeemia
Füüsika (2) 
     Mikro- ja megamaailm
     Rakendusfüüsika
Bioloogia (2)
Biotehnoloogia
Rakendusbioloogia
Biomeditsiin- ja eetika (1)
Geoinformaatika (1)
Uurimistöö meetodid reaalainetes (1)
Keskkonnaprojektid (1)
Projektijuhtimine (1)
Keskkonnaajalugu (1)


Anri Kivil,
looduse ja inimese suuna juht 

623A9827 copy 003

Lõpetasin Tartu Ülikoolis bioloogia ja  geograafia teaduskonna magistrantuuri 2004. aastal. Asusin tööle Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste poolt värskelt asutatud ettevõttesse, mis tegeles biotehnoloogilise teadus- ja arendustegevusega. Minu tööülesannete hulka kuulus näiteks vähirakkude kasvatamine, inimese verest antikehade puhastamine ning meetodite leidmine selleks, et inimese verest kiiresti ja kavalalt erinevaid haigusi tuvastada. 

Olen tänulik, et sain neil aastatel võimaluse teha koostööd erudeeritud teadlastega, külastada koostööpartnerite laboreid, osaleda konverentsidel ning proovida, mõelda, katsetada ja avastada. Äge oli koos meeskonnaga välja töötada lahendusi, mille peale mitte keegi maailmas tulnud polnud - ja neid ellu viia! Tallinna Tehnikaülikooli juurde jäin biotehnoloogiarajale kümneks aastaks.

Kui noorem poeg kooliteele asus, tundsin, et tahaksin ka ise haridusse panustada. Läbisin Noored Kooli programmi, omandasin õpetajakutse ja praegu käin seda õpetajaks kasvamise teed juba kuuendat aastat. Neist neli viimast olen olnud Püha Johannese Koolis bioloogia ja loodusõpetuse õpetaja ning vanema kooliosa juhataja. Igav ei ole olnud hetkekski ning katsetamist ei ole ma unustanud.

Laborist olen kooli kaasa võtnud uudishimu proovida, kas asju saab teha teistmoodi või paremini kui seni. Samuti ka usu, et kindlasti saab. 

Kui vaja akusid laadida, siis lähen talvel kuuvalgel lumisesse metsa jalutama. Suvel võib mind mõnikord aga kohata mööda Eestimaad jalgsi, paadi või rattaga ringi rändamas.

Kirjuta mulle, kui soovid rohkem infot looduse ja inimese suuna kohta: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript. 

EnglishEstonianFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish