Õpituba lapsevanematele

Sel sügisel osaleb Püha Johannese Kool koostöös Eesti Lugemisühinguga Integratsiooni SA toel ja Kultuuriministeeriumi rahastusel projektis „Muukeelsete laste pereliikmete õpituba „Tere, kool!“.

Tegevus on suunatud sellele, et muukeelsed lapsevanemad ja teised pereliikmed saaksid sisse elada eestikeelse kooli tegemistesse ja söandaksid avardada oma eesti keele kogemust. Projekt hõlmab ajavahemikku poolest augustist kuni novembri lõpuni 2018. Töö käivitub neljas koolis – Haabneeme Koolis, Püha Johannese Koolis, Tallinna Kunstigümnaasiumis ja Randvere Koolis.

  • 2019. aasta augustis avas PJK koolieelse lasteasutuse segarühma “Jussike”. Tegu on kogukonnakooli noorima võsu ja kõige hellema pesaga, mis kannab endas samu väärtusi ja sama kultuuri kooliga: on hooliv, soe, loominguline ja sõbralik. Väärtustame terviklikku kasvukeskkonda, siiraid suhteid, püüame võimalikult palju viibida õues (meil on ka mudaköök!) ja lihtsalt koos mängida. Lasteaed on nutivaba.Lasteaias on üks segarühm kuni 18 lapsele, kelle eest kannavad hoolt üks õpetaja ja kaks õpetaja abilist.Lasteaiaruumid asuvad kooliga samas hoones, sööme kooli sööklas ja muusika- ning liikumistegevusi viivad läbi PJK õpetajad. Võimalus on osaleda keraamikaringis. Rühmas käivad 3-7-aastased lapsed. Eakohased õppetegevused toimuvad eraldi 3-4-aastastel ja 5-7-aastastel. Põhiosa päevast veedavad lapsed ühiselt.Lasteaed on avatud E-R kl 7.45-18.00. Esimesel nädalal soovitame turvalisema harjumise mõttes laps lõunast koju viia.Õppemaksu suurus 2019/20 õppeaastal on 385 eurot kuus, millest arvestatakse maha kohaliku omavalitsuse toetuse summa. Kolme sooja söögikorra tasu on 3.50 päevas. Sama päeva hommikuks puudumisest ette teatamisel söögiraha ei ole vaja maksta.Huvilistel palume registreeruda siin. Huvilistel palume registreeruda siin.
  • 7.–9. märtsil toimub Tallinnas ja Laulasmaal rahvusvaheline konverents "Metanoia – muutumine, andestus ja leppimine", mida korraldab Püha Johannese Kool koostöös Arvo Pärdi Keskusega.
  • Õpituba lapsevanematele Sel sügisel osaleb Püha Johannese Kool koostöös Eesti Lugemisühinguga Integratsiooni SA toel ja Kultuuriministeeriumi rahastusel projektis „Muukeelsete laste pereliikmete õpituba „Tere, kool!“.