Püha Johannese Kooli teekond oma majja

PJK on nüüdseks tegutsenud pea kaks aastat. Kõik sai alguse ideest luua kool, mis läheneks lapsele võimalikult terviklikult, pakuks toetava ja sõbraliku õhkkonna erinevate annete arenguks, ka valdkondades, kus tulemused silmale nähtamatud ja hindega mõõdetamatud. Tänaseks õpib koolis 67 last, kes jagunevad nelja klassikomplekti. Ka käesoleva aasta sügisel alustavad I klassid on komplekteeritud, siis saab õpilasi kokku olema juba üle 100.

Kooli algatusrühma kodukoguduseks on Püha Ristija Johannese kogudus Nõmmel ja algselt lootsime leida koolile sobiva pinna lähikonnas, rahulikus ja rohelises linnaosas, millel on rongi ja bussiga hea ühendus teiste linnaosadega. Sobivaid maju või ruume on Nõmmel vähe ja seetõttu olime sunnitud pilgud pöörama teiste linnaosade poole.

Esimesel tegusemisaastal ulatas uuele koolile sõbrakäe Miikaeli Ühendus, pakkudes meile peavarju Vene tänaval ruumides, mis lastevanemate osalusel remonditi ja kodusemaks muudeti. Seoses Püha Miikaeli Kooli kasvamisega pidime Vene tänava klassiruumid pärast esimeset õppeaastat jätma ja otsima uue tööks sobiva pinna.

Pikkade otsingute järel jõudsime mõnesaja meetri kaugusele praeguste ruumideni Viru tn 4.

Hoolimata kesksest asukohast Tallinna vanalinnas osutus ruumide üür koolile taskukohaseks ja positiivne oli seegi, et koolitee oli lastele ja peredele tuttav. Viru tänaval ja üldiselt vanalinnas on aga autoga ligipääs raskendatud (see on arvatavasti ka üks soodsa üürihinna põhjustest). Julgustame peresid tegema koostööd laste kooli toomisel-viimisel ja soosime ühistranspordi kasutamist.

Viru tänava ruumides on kooli kasvamiseks veel ühe lennu võrra piisavalt ruumi ja seetõttu jätkab Püha Johannese kool 2015.-2016. õppeaastal siinsamas. Paralleelselt kulgevad otsingud püsivama lahenduse leidmiseks, eelistatavalt Nõmmel. Ettevõtmisse on kaasatud lisaks kooli juhtkonnale ka rühm abivalmeid lapsevanemaid. Ühiselt tegeleme sobiva asukoha ja rahastamisvõimaluste leidmisega.

Püha Johannese Kool on end siiani targalt majandanud, kasutatades riiklikke, omavalitsuste ja õpperaha vahendeid ning kogudes annetusi oma maja toetuseks. Hoolimata ringirändamisest on koolil välja kujunemas oma nägu ja tavad, kooli ümber on kogunenud toetavate perede ring, kes usaldasid oma lapse uhiuuele koolile. See on alustuseks ilus kapital, ja võib öelda, et paljulubavam kui kergelt kätte tulnud ruumikas koolimaja - teatud kitsikus ja ettearvamatus on kooliperes senini kaasa aidanud ühtehoidmisele ja leidlikkusele, see on aidanud meil välja kujundada ka selgema nägemuse päris oma majast.

 

Üheks võimaluseks noore kooli tulevikku toetada on tulla 3. mail heategevuskontserdile Jaani kirikus! Ootame väga!

  • KOOLIVAHEAJAD 2023/2024. õppeaasta vaheajad:Sügisvaheaeg 23.-29. oktoober 2023;Jõuluvaheaeg 21. detsember 2023 - 7. jaanuar 2024;Talvevaheaeg 26. veebruar - 3. märts 2024;Lihavõttevaheaeg 2.-12. mai 2024;Suvevaheaeg 13. juuni - 31. august 2024 (9. klass 21. juuni - 31. august). PJK sügis- ja talvevaheajad langevad kokku riiklikult kehtestatud vaheaegadega. Meie kooli lihavõttevaheaeg algab vana kalendri neljapäevast, st ülestõusmispühade nädalal käime koolis vaid kolmel esimesel päeval, ja kestab valgusnädala (pühadejärgse nädala) lõpuni. Nn uue ja vana kalendri liikuvad pühad langevad mõnikord kokku, mõnikord mitte. Uue kalendri suur reede on riigipühana alati tundidevaba päev.       Loe edasi
  • FB Plekktrumm: Anu Lamp
    Plekktrumm: Anu Lamp ja Liivika Simmul Loe edasi
  • FB Palume teid PJK heat
    Palume teid PJK heategevuskontserdile 2015! Loe edasi
  • id 485:
    • Unable to get image properties for images/fb_pildid/FB-.jpeg
    Emakeele päeva eel koos lastekirjanduse Kultuurkapitali aastaauhi Loe edasi
  • FB Fotod kasutaja ERSO
    Fotod kasutaja ERSO postitusest Loe edasi
  • FB
    "Tagasi kooli" sarja Püha Johannese Koolis avas professor Ülo Vooglaid. Loe edasi
  • uudis loodusõpe
    Loodusõpperajal Viimsis    28. jaanuarikuu päeval käisime Viimsis Tädu loodusõpperajal.     Loe edasi
  • On alanud vastuvõtt septembris 2014 alustavatesse eelkooli rühmadesse. Loe edasi